TOPlist
O NÁS | NOVINKY | KRBOVÁ KAMNA | KRBOVÉ VLOŽKY | SPECIALITY | PORADNA | KONTAKT | NAPIŠTE NÁM |


Čistý a útulný krb

Máte plné právo mít čisté svědomí, pokud se stulíte před kamny či krbem Jotul. Naším cílem je být mezi nejlepšími, pokud jde technologii spalování, šetrnou k životnímu prostředí.

Hospodárnost a zároveň šetrnost k životnímu prostředí

Topeniště s čistým spalováním Jotul spotřebují méně dřeva než “stará” topeniště bez čistého spalování k tomu, aby vytvořily dostatek tepla k vytopení místnosti. Pokud správně roztopíte kamna, můžete spotřebu dřeva snížit téměř na polovinu. Takto získáte maximum tepla ze spalování dřeva, aniž by to mělo neblahý dopad na životní prostředí. Navíc ušetříte i peníze díky nižší spotřebě dřeva.

Co vlastně znamená “čisté spalování”?

Topeniště se systémem dvojího = čistého spalování přeměňuje až 90% plynů a částic na teplo. Výsledkem je minimální množství kouřových emisí, protože topeniště využívá energii k vytváření tepla namísto kouře.

Systém CB (dvoukomorové spalování)

Cílem dvoukomorového spalování je dokonalejší spalování, využití veškeré energie, obsažené ve spalovaném dřevu a zároveň maximální ohleduplnost k životnímu prostředí, neboť při použití systému CB se spaluje až 90% plynů a prachových částic.

System CB (CB = "clean burn" = čisté spalování)


Princip fungování čistého spalování CB Konstrukce kamen a krbových vložek se systémem CB umožňuje přisávání vzduchu otvorem v jejich dolní nebo v zadní části. Tento vzduch se předehřívá v litinovém meziplášti a pomocí kaskádovitě instalované soustavy trysek nebo otvory v zadní stěně je přiváděn nad topeniště.
Zde se mísí s kouřovými plyny, dochází ke zplynování a sekundárnímu spalování. V této fázi při teplotě nad 600°C jsou spalovány především prachové částice a těkavé plyny. Tímto způsobem je možno maximálně využít energii spalovaného dřeva nebo dřevěných briket.

Recyklace litiny

Jotul se intenzivně věnuje výzkumu a vývoji ekologického způsobu výroby kvalitní litiny. Kamna a krbové vložky Jotul se vyrábí v jedné z nejmodernějších sléváren na světě. Veškeré suroviny pochází z recyklované oceli, což znamená, že kamna Jotul jsou vyrobeny z roztaveného a znovu odlitého ocelového šrotu. bezpečnostní zásady a zabránit případnému přetopení kamen.